Egzamin testy i program do nauki

Kategoria: Egzamin

Continue Reading

Egzamin testowy – pisemny

Przebieg egzaminu testowego na uprawnienia architektoniczne określono w regulaminie postępowania kwalifikacyjnego opublikowanym przez IARP.

Egzamin pisemny przeprowadzany jest w formie testu. Wybór odpowiedzi polega na zaznaczeniu jednej z trzech dostępnych do danego pytania A, B lub C.

Continue Reading

Terminy i koszty egzaminów w 2019 roku

Izba Architektów RP ( IARP ) ogłosiła terminy egzaminów na uprawnienia architektoniczne w 2019 roku oraz ostateczne daty składania dokumentów kwalifikacyjnych do sesji lato i zima 2019.

Continue Reading

Wykaz aktów prawnych IARP LATO 2019

IARP opublikowała właśnie wykaz aktów prawnych, których znajomość będzie wymagana na najbliższym egzaminie na uprawnienia architektoniczne w sesji LATO 2019.

Continue Reading

Termin egzaminu LATO 2018

IARP ustaliła termin na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej na dzień 8 czerwca 2018 roku. Egzamin rozpocznie się o godzinie 10 we wszystkich okręgowych izbach architektów.

Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą etap egzaminu pisemnego zostaną poinformowani o terminie egzaminów ustnych. Zwykle odbywają się one następująco, lub kilka dni po egzaminie testowym.

Continue Reading
Continue Reading

Terminy egzaminów w 2017 roku

IARP poinformowała o terminach egzaminów na uprawnienia architektoniczne w 2017 roku. Egzaminy pisemne odbędą się we wszystkich okręgowych izbach jednocześnie.

  • sesja LATO 2017 – 9.06.2017 godz. 10.00
  • sesja ZIMA 2017 – 15.12.2017 godz. 10.00

 

Przypominamy o ostatecznych terminach składania dokumentów kwalifikacyjnych o przystąpienie do egzaminu:

  • sesja lato – 9.o3.2017
  • sesja zima – 15.09.2017
Continue Reading

Wykaz aktów prawnych – egzamin ZIMA 2016

IARP opublikowała wykaz aktów prawnych , których znajomość będzie obowiązywała kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej w sesji ZIMA 2016. Wykaz zawiera 50 aktów prawnych, zróżnicowanych wg wymaganego stopnia znajomości.

POBIERZ WYKAZ

Przypominamy, iż termin egzaminu zaplanowano na 9 grudnia 2016.

 

Może Cię także zainteresować:

Komplet aktów prawnych wraz z interaktywnym wykazem na egzamin na uprawnienia architektoniczne w sesji ZIMA 2016SPRAWDŹ

Continue Reading

Akty prawne na egzamin LATO 2016

Izba Architektów udostępniła wykaz aktów prawnych, których znajomości będzie obowiązywała kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej w sesji LATO 2016 w dniu 24.06.2015

 

Wykaz aktów prawnych

POBIERZ

Continue Reading

Przykładowe pytania na egzamin testowy

Tutaj znajdziecie zbiory przykładowych pytań na egzamin pisemny ( testowy ) na uprawnienia architektoniczne zebrane z ostatnich lat. Pytania okresowo udostępniane są przez IARP. Zakres pytań odpowiada zakresowi jaki pojawia się na egzaminach. Dominują pytania z warunków technicznych, prawa budowlanego oraz kodeksu postępowania administracyjnego.

 

Poniżej przedstawiamy listę 60 przykładowych pytań na egzamin pisemny.

POBIERZ ZESTAW

 

Lista przykładowych pytań ( bez odpowiedzi )

POBIERZ ZESTAW

 

Przykładowy test – 2016

POBIERZ ZESTAW

Continue Reading