Kategoria: Egzamin

 • Terminy egzaminu na uprawnienia architektoniczne w latach 2024 – 2026

  Terminy egzaminu na uprawnienia architektoniczne w latach 2024 – 2026

  Krajowa Komisja Kwalifikacyjna IARP, odpowiedzialna za proces nadawania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej, ogłosiła harmonogram egzaminów na najbliższe lata 2023, 2024, 2025 i 2026. Planowanie z wyprzedzeniem ma na celu ułatwienie kandydatom przygotowania się do tych ważnych testów kompetencji zawodowych. Plan egzaminów na uprawnienia architektoniczne na lata 2023-2026 Zasady ustalania terminów egzaminu Egzaminy na uprawnienia…

 • Przykładowe pytania na uprawnienia architektoniczne z prawa budowlanego

  Przykładowe pytania na uprawnienia architektoniczne z prawa budowlanego

  Sprawdź się w teście na uprawnienia architektoniczne z prawa budowlanego! Zdobądź wiedzę i bądź gotowy na egzamin!

 • Wykaz aktów prawnych na uprawnienia architektoniczne

  Wykaz aktów prawnych na uprawnienia architektoniczne

  Wykaz aktów prawnych, których znajomość obowiązuje w trakcie egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, Krajowa Komisja Kwalifikacyjna ogłasza na stronie internetowej Izby Architektów RP, najpóźniej na dwa miesiące przed każdym terminem egzaminu. Przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane obowiązuje stan prawny aktów na dzień ich ogłoszenia na stronie internetowej Izby Architektów RP. Wykaz aktów…

 • Zmiany w egzaminach na uprawnienia architektoniczne z powodu stanu epidemii

  Zmiany w egzaminach na uprawnienia architektoniczne z powodu stanu epidemii

  W dobie bezprecedensowych wyzwań stawianych przez pandemię COVID-19, każda branża musiała dostosować swoje działania do nowej rzeczywistości. Nie inaczej jest w sektorze budowlanym, gdzie proces zdobywania uprawnień architektonicznych stanął w obliczu nieoczekiwanych przeszkód. Znaczące zmiany wprowadzone przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną (KKK) w zakresie egzaminów na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej stanowią odpowiedź na te wyzwania.…

 • Prawo budowlane – przykładowe pytania na test

  Prawo budowlane – przykładowe pytania na test

  Przykładowe pytania na testowy egzamin na uprawnienia architektoniczne przygotowane przez komisję kwalifikacyjną IARP. Pytania z zakresu znajomości Ustawy Prawo budowlane.

 • Egzamin testowy – pisemny

  Egzamin testowy – pisemny

  Przebieg egzaminu testowego na uprawnienia architektoniczne określono w regulaminie postępowania kwalifikacyjnego opublikowanym przez IARP. Egzamin pisemny przeprowadzany jest w formie testu. Wybór odpowiedzi polega na zaznaczeniu jednej z trzech dostępnych do danego pytania A, B lub C.

 • Terminy i koszty egzaminów w 2019 roku

  Terminy i koszty egzaminów w 2019 roku

  Izba Architektów RP ( IARP ) ogłosiła terminy egzaminów na uprawnienia architektoniczne w 2019 roku oraz ostateczne daty składania dokumentów kwalifikacyjnych do sesji lato i zima 2019.

 • Wykaz aktów prawnych IARP LATO 2019

  IARP opublikowała właśnie wykaz aktów prawnych, których znajomość będzie wymagana na najbliższym egzaminie na uprawnienia architektoniczne w sesji LATO 2019.

 • Termin egzaminu LATO 2018

  Termin egzaminu LATO 2018

  IARP ustaliła termin na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej na dzień 8 czerwca 2018 roku. Egzamin rozpocznie się o godzinie 10 we wszystkich okręgowych izbach architektów. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą etap egzaminu pisemnego zostaną poinformowani o terminie egzaminów ustnych. Zwykle odbywają się one następująco, lub kilka dni po egzaminie testowym.

 • Wykaz aktów prawnych na egzamin LATO 2017

  Wykaz aktów prawnych na egzamin LATO 2017

  IARP opublikowała wykaz ustaw i rozporządzeń, których znajomość będzie wymagana na egzaminie na uprawnienia architektoniczne w sesji LATO 2017.